Podział punktów w Łomnicy.

Podział punktów w Łomnicy.

W meczu 6 kolejki rozgrywek Ogrol Sielinko zmierzył się na wyjeździe z Huraganem Łomnica. Dla podopiecznych Artura Nowaka było to bardzo ważne spotkanie; ewentualne zwycięstwo pozwalało znacznie zwiększyć przewagę nad drużynami walczącymi o utrzymanie się w lidze.

Już w pierwszej akcji meczu prowadzenie mogli objąć gospodarze, gdy jeden z zawodników miejscowych zdecydował się na indywidualną akcję w której minął kilku rywali, ale piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W kolejnych minutach spotkania lepszą drużyną był Ogrol; bordowo-zieloni wygrywali większość pojedynków w środkowej strefie boiska i często gościli na połowie miejscowych. Z dystansu strzelali m.in. Marcin Perz i Kuba Bręk, ale z ich próbami pewnie radził sobie golkeaper gospodarzy. Dogodną okazję na zdobycie bramki miał Łukasz Leksowski, ale po podaniu Marcina Perza źle przyjął piłkę i strzelił nad poprzeczką bramki rywali. Miejscowi odpowiedzieli znakomitym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Przemysław Klaczyk, który przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Z drugiej strony boiska świetny strzał z dystansu oddał Kuba Bręk, ale zmierzającą w okienko bramki piłkę odbił na rzut rożny bramkarz z Łomnicy.

W drugiej połowie spotkania mecz się otworzył, a więcej miejsca w środkowej strefie boiska sprawiało, że akcje często przenosiły się między szesnastkami obu drużyn. Gospodarze podobnie jak w pierwszej połowie często zaczynali akcje długimi podaniami z którymi pewnie radzili sobie obrońcy z Sielinka. Z kolei zawodnikom LKS często brakowało precyzji w ostatniej fazie akcji, gdy niedokładnymi podaniami przed polem karnym miejscowych marnowali szanse na objęcie prowadzenia. Okazję na zdobycie bramki dla przyjezdnych miał m.in. Damian Dybionka, który przeniósł piłkę nad poprzeczką strzałem z rzutu wolnego .Wynik spotkania mógł otworzyć także Marcin Perz, który w zamieszaniu podbramkowym uprzedził golkeapera rywali i z kilku metrów skierował piłkę do bramki; arbiter nie uznał jednak gola, dopatrując się kontrowersyjnego faulu na bramkarzu miejscowych. Chwilę później napastnik Ogrolu zdobył już prawidłową bramkę, gdy zamknął akcję strzałem głową z najbliższej odległości, wykorzystując dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska. Swoje szanse w tej części spotkania mieli także miejscowi, ale w z dogodnych pozycji oddawali słabe strzały z którymi bez problemu poradził sobie Przemysław Klaczyk. Kiedy wydawało się że bordowo-zieloni wygrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w A-klasie od 10.04.2011 gospodarze pewnie wykorzystali rzut karny, wyrównując w ten sposób wynik spotkania. Bliski obronienia jedenastki podyktowanej za zagranie ręką Marka Czekały po dośrodkowaniu z rzutu wolnego był Przemek Klaczyk, który wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie zawodnika z Łomnicy okazało się zbyt mocne i precyzyjne. Po strzeleniu wyrównującej bramki przewagę uzyskali gospodarze, którzy w końcówce klika razy gościli w polu karnym Ogrolu. W ostatniej akcji meczu bramkę mógł jeszcze zdobyć Marcin Perz, ale akcję przerwał arbiter dopatrując się spalonego napastnika gości.

Ostatecznie Ogrol Sielinko zremisował w Łomnicy 1:1 i utrzymał 5-punktową przewagę nad niedzielnym rywalem. W najbliższą niedzielę podejmiemy LZS Wronczyn.


Bramki:
Marcin Perz

Skład: Przemysław Klaczyk – Wojciech Ziółkowski, Jakub Dembina, Damian Dybionka, Marek Czekała - Michał Karaś, Łukasz Kąkol – Łukasz Leksowski (75' Tomasz Jaroch), Jakub Bręk, Paweł Adamek – Marcin Perz.